Kardiologia - Poziom II

Razem z naszymi specjalistami przygotowaliśmy dla Ciebie dwustopniowy kurs z ogromnym zapleczem wiedzy teoretycznej. Część wykładów w formie online pozwoli Ci wcześniej przygotować się na zajęcia, podczas których będziemy analizować przypadki kliniczne związane z obecnością wrodzonych wad serca, nadciśnieniem płucnym oraz kardiomiopatiamii kotów.
W tej części kursu skupiamy się na technikach dopplerowskich i przepływach, szkolenie wzbogacimy o wykonywanie dodatkowych pomiarów służących ocenie dysfunkcji rozkurczowej.
Warsztaty te dedykowane są dla lekarzy weterynarii samodzielnie wykonujących ustandaryzowane projekcje echokardiograficzne w trybie B. Jeśli nie czujesz się na siłach to nie problem! Zapraszamy Cię na Poziom I naszego szkolenia!

11 - 12 maj 2024

data

Kraków

miejsce

4200 zł

cena (zawiera 23% VAT)

Tematy

Zapraszamy na intensywne szkolenie

Nasza oferta to niepowtarzalna okazja do zdobycia najnowszej wiedzy i praktycznych umiejętności w krótkim czasie. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat dostępnych tematów szkolenia.

Wady wrodzone serca

Diagnostyka, metody leczenia oraz mechanizmy i konsekwencje obecności poszczególnych wad w sercu. Omówimy patomechanizmy oraz rekomendacje leczenia wad wrodzonych serca.

PHT i nadciśnienie tętnicze

Kompendium wiedzy o nadciśnieniu - jak i kiedy je leczyć?

Kardiologia kotów

Aktualne wytyczne diagnostyki kardiomiopatii kotów

Dysfunkcja rozkurczowa

Zaawansowane pomiary w kardiologii - IVRT, napływ mitralny, przepływy w żyłach płucnych.

Sesja interaktywna

To co lubicie najbardziej - burza mózgów

Ćwiczenia praktyczne

Nauka pomiarów i przepływów w badaniu echokardiograficznym. Szczególną uwagę kładziemy na optymalizację przepływów oraz specjalistyczne pomiary

Rozkład

Zapoznaj się z naszym planem szkolenia

Nasza oferta to niepowtarzalna okazja do zdobycia głębszej wiedzy i umiejętności

do 9:00

Dojazd

Szkolenie odbywa się w Uniwersyteckiej Poliklinice Weterynaryjnej w Krakowie. Na miejscu dostępne są miejsca parkingowe.

od 9:30

Rejestracja uczestników

Czekamy na Ciebie nieco wcześniej, co pozwoli nam na rozpoczęcie szkolenia o czasie, a Tobie pozostanie chwila na poranną kawę :)

10:00

I blok wykładowy

Dysfunkcja rozkurczowa

11:30

Przerwa kawowa

Krótka regeneracyjna przerwa, szybkie złapanie kawy albo herbaty i powrót do intensywnej nauki.

12:00

Analiza przypadków klinicznych

Case study - wady wrodzone, PHT

13:30

Przerwa obiadowa

W trakcie szkolenia zaplanowano przerwę obiadową, która pozwoli uczestnikom na chwilę relaksu i zregenerowanie sił przed kolejnymi sesjami.

14:30

Badanie pokazowe

Zaprezentujemy jak krok po kroku wykonać omawiane na wykładach pomiary.

15:00.

Sesja praktyczna I

Samodzielne badanie pacjentów z interpretacją otrzymanych wyników i tworzeniem opisu echokardiograficznego.

16:30

Sesja praktyczna II

Samodzielne badanie pacjentów z interpretacją otrzymanych wyników i tworzeniem opisu echokardiograficznego.

18.00

Zakończenie kursu

Podsumowanie dnia. Nie pozostawimy Cię z pytaniami bez odpowiedzi, dlatego miej na uwadze, że szkolenie może się nieco przedłużyć.

18:30

Kolacja integracyjna

Serdecznie zapraszamy na wspólną kolację! To będzie czas na podsumowanie szkolenia w miłej atmosferze oraz wymianę doświadczeń zawodowych!

Prowadzący

Poznaj naszych ekspertów

Przejdź do strony prowadzącego

lekarz weterynarii

Anna Mroczkowska

Od studiów pasjonatka kardiologii weterynaryjnej, pogłębiająca stale swoją wiedzę na szkoleniach i konferencjach. Oprócz odbytych staży klinicznych również w trakcie specjalizacji z kardiologii na European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS).

Przejdź do strony prowadzącego

lekarz weterynarii

Katarzyna Pająk

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Już na studiach rozpoczęła swoją przygodę z kardiologią weterynaryjną pracą na temat Późnych Potencjałów komorowych w EKG zaprezentowaną na Akademii Weterynaryjnej we Lwowie.