Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Już na studiach rozpoczęła swoją przygodę z kardiologią weterynaryjną pracą na temat Późnych Potencjałów komorowych w EKG zaprezentowaną na Akademii Weterynaryjnej we Lwowie.
Kardiologia weterynaryjna
Aby praktykować kardiologię weterynaryjną, istotne jest posiadanie specjalistycznych umiejętności w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń serca u zwierząt, w tym interpretacji wyników badań kardiologicznych oraz doświadczenia w zarządzaniu przypadkami kardiologicznymi różnych gatunków zwierząt.
EKG
Element kardiologii odpowiedzialny za rejestrowanie czynności elektrycznej serca. Podczas badania na skórze pacjenta umieszcza się elektrody, które rejestrują zmiany w aktywności serca. Zarejestrowane sygnały są następnie przekształcane w krzywą, która pokazuje różne fazy cyklu serca. Aby przeanalizować w pełni i szczegółowo zapis czynności serca, potrzebna jest kompleksowa wiedza z zakresu elektrokardiografii.
O mnie
W 2015 uzyskała tytuł specjalisty chorób psów i kotów. Od kilku lat właścicielka Przychodni Weterynaryjnej ,,Veticor”. Uczestniczyła w wielu szkoleniach z zakresu kardiologii weterynaryjnej w kraju i za granicą. Autorka publikacji, wykładów i szkoleń. Członek European Society of Veterinary Cardiology. Ukończyła międzynarodową szkołę anestezjologii VASTA i w 2018 uzyskała tutuł VAT.