Kardiologia - Poziom II

Razem z naszymi specjalistami stworzyliśmy dwustopniowy kurs z solidną wiedzą teoretyczną i praktyczną. Od pierwszego poziomu szkolenia masz miesiąc czasu, żeby poćwiczyć zagadnienia na nim poruszone. Część wykładów online umożliwi Ci przygotowanie się do zajęć, podczas których przeanalizujemy przypadki kliniczne związane z wadami serca, nadciśnieniem płucnym, a dodatkowo - kardiomiopatiami kotów.
Skupiamy się na technikach dopplerowskich i przepływach oraz dodatkowych pomiarach oceniających dysfunkcję rozkurczową. Warsztaty są dedykowane lekarzom weterynarii wykonującym echokardiografię w trybie B. Jeśli potrzebujesz podstaw, zapraszamy na Poziom I.
Podczas kursu będziesz pracować z czterema specjalistami i poznasz ich metody. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat z punktami edukacyjnymi.

9 - 10 listopad 2024

data

Kraków

miejsce

4800 zł

cena (zawiera 23% VAT)

20

punktów edukacyjnych

Tematy

Zapraszamy na intensywne szkolenie

Nasza oferta to niepowtarzalna okazja do zdobycia najnowszej wiedzy i praktycznych umiejętności w krótkim czasie. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat dostępnych tematów szkolenia.

Optymalizacja badania dopplerowskiego

Kiedy, jak i gdzie stawiamy bramki dopplera PW lub CW?

Wykład - wady wrodzone serca

Diagnostyka, metody leczenia oraz mechanizmy i konsekwencje obecności poszczególnych wad w sercu. Omówimy patomechanizmy oraz rekomendacje leczenia wad wrodzonych serca.

Wykład - PHT i nadciśnienie tętnicze

Kompendium wiedzy o nadciśnieniu - jak i kiedy je leczyć?

Wykład - dysfunkcja rozkurczowa

Zaawansowane pomiary w kardiologii - IVRT, napływ mitralny, przepływy w żyłach płucnych.

Sesja interaktywna

To co lubicie najbardziej - burza mózgów

Ćwiczenia praktyczne

Nauka pomiarów i przepływów w badaniu echokardiograficznym. Szczególną uwagę kładziemy na optymalizację przepływów oraz specjalistyczne pomiary

Rozkład

Zapoznaj się z naszym planem szkolenia

Nasza oferta to niepowtarzalna okazja do zdobycia głębszej wiedzy i umiejętności

do 9:00

Dojazd

Szkolenie odbywa się w Uniwersyteckiej Poliklinice Weterynaryjnej w Krakowie. Na miejscu dostępne są miejsca parkingowe.

od 9:00

Rejestracja uczestników

Czekamy na Ciebie nieco wcześniej, co pozwoli nam na rozpoczęcie szkolenia o czasie, a Tobie pozostanie chwila na poranną kawę :)

9:30

Analiza przypadków klinicznych

Sesja interaktywna

11:30

Przerwa kawowa

Krótka regeneracyjna przerwa, szybkie złapanie kawy albo herbaty i powrót do intensywnej nauki.

12:00

Badanie pokazowe

Zaprezentujemy jak krok po kroku wykonać omawiane na wykładach pomiary.

13:00

Przerwa obiadowa

W trakcie szkolenia zaplanowano przerwę obiadową, która pozwoli uczestnikom na chwilę relaksu i zregenerowanie sił przed kolejnymi sesjami.

14:00

Sesja praktyczna

Samodzielne badanie pacjentów z interpretacją otrzymanych wyników.

15:40

Sesja praktyczna

Samodzielne badanie pacjentów z interpretacją otrzymanych wyników i tworzeniem opisu echokardiograficznego.

17:30

Zakończenie kursu

Podsumowanie dnia. Nie pozostawimy Cię z pytaniami bez odpowiedzi, dlatego miej na uwadze, że szkolenie może się nieco przedłużyć.

Prowadzący

Poznaj naszych ekspertów

Przejdź do strony prowadzącego

lekarz weterynarii

Anna Mroczkowska

Od studiów pasjonatka kardiologii weterynaryjnej, pogłębiająca stale swoją wiedzę na szkoleniach i konferencjach. Oprócz odbytych staży klinicznych również w trakcie specjalizacji z kardiologii na European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS).

Przejdź do strony prowadzącego

lekarz weterynarii

Katarzyna Pająk

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Już na studiach rozpoczęła swoją przygodę z kardiologią weterynaryjną pracą na temat Późnych Potencjałów komorowych w EKG zaprezentowaną na Akademii Weterynaryjnej we Lwowie.